.
Objednejte za 1 799 Kč a máte DOPRAVU ZDARMA!

Novinky, Strana 3

Jak se starat o štěně?

Koupě štěněte a jeho přivedení domů je vzrušující a trochu skličující, ale mělo by pro vás oba znamenat spoustu zábavy!
Náš průvodce péčí o štěně vám pomůže zajistit štěněti co nejlepší start do života a předejít pozdějším problémům.

Do 8 týdnů - než si štěně přivedete domů

Ať už vaše štěně pochází odkudkoli, předchozí majitel by měl udělat několik věcí, včetně:
zorganizovat první očkování štěněte
zahájil výcvik na toaletu
zahájil jeho socializaci tím, že ho seznámil s novými situacemi a lidmi
Než si štěně přinesete domů, musíte se na jeho příchod připravit tím, že:
Vytvoříte prostor a nakoupíte hračky: budete muset štěněti zajistit prostor na hraní a hračky, které ho zabaví.
Zajistěte mu místo k odpočinku: zajistěte mu přepravku, úkryty a/nebo útulný pelíšek na klidném místě bez průvanu, kde může štěně nerušeně odpočívat.
Vezměte si deku z prvního domova štěněte - vezměte ji s sebou, aby mělo něco známého a pohodlného, do čeho se může zachumlat.
Odstranění všeho, co je jedovaté nebo co nechcete, aby žvýkalo.
Vyhledání veterináře - vyhledejte místního veterináře - nejlépe na doporučení.

Sjednejte si pojištění domácích mazlíčků. V některých případech vám ušetří spousty peněz za drahou léčbu.

8-12 týdnů - přivedení štěněte domů

Toto období je pro štěně důležité, protože to, co se nyní naučí a zažije, bude určovat jeho budoucí chování. Vaše štěně ještě není plně očkované, ale je důležité pokračovat v socializaci tím, že mu poskytnete pozitivní zkušenosti, např:
seznamování s jinými domácími zvířaty - umožněte mu setkat se s jinými zdravými, plně očkovanými psy a kočkami.
Nosit je venku a seznamovat je s novými lidmi, pohledy a zvuky.
Postupně je seznamujte s dalšími zážitky, jako je jízda autem, péče o srst, manipulace a kontrola uší, očí a dalších částí těla.
Začněte je nechávat krátce o samotě, abyste předešli chování souvisejícímu s odloučením.
Zavést důslednou rutinu a pravidla - odměňovat dobré chování a ignorovat špatné chování.
Krmte štěňata stejným krmivem jako předtím a dodržujte stejný režim s malými pravidelnými dávkami jídla.
Pokračujte ve výcviku štěněte na toaletu odměňováním, když jde ven.

Od 12 týdnů - výcvik a socializace štěněte

Vaše štěně může nyní podstoupit druhé očkování. Až budete u veterináře, zeptejte se ho na odčervení, ošetření proti blechám a kastraci.
Vezměte je na kurzy pro štěňata - dobré kurzy pro štěňata jsou skvělým způsobem, jak posílit jejich sebevědomí a naučit je základnímu výcviku.
Pochopit, co má rádo - znalost toho, co má štěně rádo (například jeho oblíbené jídlo nebo hračky), ho může při výcviku motivovat.
Nechte je pravidelně odpočívat - růst a učení je únavné, proto je nechte pravidelně odpočívat a tréninky udržujte krátké a zábavné.

Od 6 měsíců - další výcvik psa a kastrace

V tomto věku se štěňata stále učí, proto pokračujte ve výcviku založeném na odměnách a udržujte všechny jeho zkušenosti pozitivní.

Nezapomeňte:

Pokud máte obavy o své štěně, poraďte se s veterinářem a zeptejte se ho na kastraci, pokud jste ji ještě neprovedli.
Pokud je vaše štěně připraveno pokročit, přejděte na pokročilejší kurzy výcviku psů.
Jakmile štěně povyroste a změní se jeho stravovací potřeby, přejděte na krmivo pro dospělé psy.
Pokud budete od prvního dne udržovat pozitivní zkušenosti, pomůžete štěněti vyrůst v sebevědomého dospělého psa a zpříjemníte tak život vám oběma.

Milovat psa

 Chcete psa?

Tak byste měli něco vědět.

Chtít psa neznamená jen vybrat si toho, který se vám nejvíce líbí pro jeho vzezření, nebo vlastnosti plemene.

Chtít psa znamená také uvědomit si, že ho pozvete, abyste se podělili o svůj život, svůj dům, svůj prostor a že má také potřeby a mnohdy nesplní vaše očekávání.

Chtít psa znamená být ochotni ho milovat v dobrých časech i špatných, jako štěně, jako dospělého, ale také jako starého.

Milovat ho, když štěká, a být trpěliví, protože vám chce něco říct.

Milovat ho, když kouše boty a židle, když běhá a ignoruje vás, protože vyjadřuje svou svobodnou a hravou povahu.

Vzít ho k lékaři, protože je nemocný, nebo zraněný.

Chtít psa znamená dát mu vhodné jídlo a ne „to, co zbylo“, ale to, co mu můžete skutečně nabídnout.

Pochopte, že i pes má svou povahu, má něco rád a nemá rád a že to, co jste od něho očekávali, nemusí být totéž, co on opravdu chce.

Milovat psa není věcí touhy, přání nebo snů.

Chtít psa znamená pochopit, že budete mít nejen „psa“, který není věcí nebo majetkem, ale také jedinečného společníka, který s vámi spoluexistuje a dělí se o život s jeho vlastním posláním.

Milovat psa znamená přestat mluvit o tom, že se chcete opravdu naučit milovat...

Milovat psa znamená pozorovat ho, brát v úvahu, nechat ho rozhodovat se, nechat růst, nechat ho vyjádřit se, dovolit mu zanechat jeho psí stopu v tomto světě.

Milovat psa znamená uvědomit si, že patří k živočišnému druhu odlišnému od vašeho a jako takový má odlišné a specifické potřeby: jak běhat venku, vonět vše, co mu stojí v cestě, objevovat svět, hrát si a setkávat se s jinými psy.

Budete mít strach, cítit nejistotu, hněv, frustrace, radost, přátelství, smutek, ztrátu, bolest, nedostatek spánku, hlad, radost, vzrušení, když se vzbudí vedle vás každý den, vděk a lásku ... hodně lásky.

Milovat psa je závazek po všechny dny vašeho života, protože on bude záviset na vás a vy jste jediní, koho bude mít.

Milovat psa je ochota objevit a přijmout lekce, které vás naučí, protože pokud milujete psa, už víte, že on byl ten, kdo vás oslovil, aby vám pomohl znovu se spojit se životem, přes něj..

Doplňky stravy a vitamíny pro psy

S nabídkou různých doplňků stravy, vitamínů a minerálů se v posledních letech roztrhl pytel. Není divu, že se tento současný trend promítl i do světa našich psích mazlíčků. Jak tedy můžete svému psovi pomoci, aby byl ve formě a žil spokojený život bez zdravotních problémů? A které doplňky stravy mají skutečně pozitivní vliv? Nestačí vašemu psovi živiny, které dostává v běžném krmivu? S tím vším vám pomůže tento článek.

Proč podávat psovi doplňky stravy (vitamíny)?
O tom, kdy, jak, co a zda vůbec psům podávat doplňky stravy, se vedlo mnoho diskusí a nikde nenajdete ucelený a jasný názor. Výrobci krmiv uvádějí své granule jako kompletní a dostačující. A je pravda, že příliš mnoho čehokoli škodí. Proto nemá smysl kupovat všechny dostupné produkty a zbytečně jimi psa krmit. Cílená zdravotní prevence nebo podpora zdraví v obtížných obdobích je však úplně jiná věc. Pokud víte, co a proč svému psovi dáváte, zvážíte jeho individuální potřeby a přizpůsobíte tomu suplementaci, můžete mu pomoci vést kvalitnější a plnohodnotnější život. Jaké jsou tedy nejběžnější důvody, kdy byste měli zvážit přidání vitamínů?

Genetické predispozice psa - vitaminy slouží jako prevence.
Konkrétní zdravotní problém - podpůrná léčba, zde se vždy poraďte s veterinářem!
Vyšší stres - máte sportovně založeného psa a je závodní sezóna? Vitamíny mohou podpořit jeho výkon a pomoci mu zvládnout námahu.
Roční období - každé roční období přináší své vlastní výzvy - v zimě je třeba dbát na imunitu, v létě psy trápí paraziti, zažívání atd.
Nová životní etapa - štěňata, březí feny, senioři... psi mají během svého života různé problémy a nároky. Doplňky stravy a vitamíny jim mohou pomoci tyto změny zvládnout.

 

1) Kloubní výživa pro psy

2) CBD oleje

3) Kolagen pro psy

4) Péče o zuby

5) Doplňky stravy na lepší trávení

6) Rybí olej s OMEGA 3

7) Přípravky na uklidnění

8) Doplňky stravy na imunitu (multivitamíny)

9) Doplňky stravy pro vitalitu (proti bolesti)

10) Doplňky stravy na lepší srst

Ochrana a péče o pokožku psa

Kůže vašeho psa je jeho největším orgánem, proto byste měli dbát na to, aby byla zdravá. Kožní potíže mohou být pro vašeho psa bolestivě nepříjemné a u veterináře vás mohou stát stovky korun. Existuje více než 160 kožních onemocnění, z nichž některá jsou chronická a nevyléčitelná, zatímco jiným lze předcházet. Pomáhejte předcházet tomu, čemu můžete, dodržováním těchto tipů, jak udržet kůži vašeho psa zdravou.

1. Ochrana před sluncem

Stejně jako u lidí, i u vašeho psa škodí nadměrné vystavování se slunci. A stejně jako u lidí platí, že čím je váš pes "bledší", tím je na slunce citlivější. Pokud máte bílého psa nebo psa s růžovou kůží, proveďte tato opatření, abyste se ujistili, že se nedostává příliš mnoho slunečního záření, které může způsobit popáleniny nebo rakovinu. Omezte dobu, po kterou je váš pes na slunci.

2. Strava a doplňky stravy

Zdravou kůži svého psa můžete udržet také pomocí každodenního režimu vitamínů a doplňků stravy. Produkty bohaté na mastné kyseliny, oleje a vitamíny jsou pro zdravou kůži nezbytné. Syrové kozí mléko vás asi nenapadne, ale pro vašeho psa je skvělé. Je plné aktivních pre a probiotik, vitamínů, minerálů, elektrolytů, enzymů, bílkovin a mastných kyselin a pomáhá snižovat záněty a alergie. Je to opravdu pořádný zdroj potřebných živin, pokud jde o celkové zdraví vašeho psa.

3. Péče o psa

Nejenže srst vašeho psa vypadá hezky, ale péče o ni pomáhá udržovat zdravou kůži. Psa denně kartáčujte (i krátkosrstá plemena potřebují stimulovat své buňky) a pravidelně ho koupejte, ale ne častěji než jednou týdně, jinak můžete skutečně způsobit podráždění kůže.

4. Ošetření kůže

Rozmazlujte své štěně celodenním pobytem v lázních! Stejně jako naší kůži, i psí kůži může prospět den hýčkání. Namáčení v přírodním oleji může být pro psa se suchou a poškozenou kůží a srstí to pravé. Pomáhá při dorůstání srsti a může pomoci při kožních infekcích a onemocněních. Tea Tree olej je také známý svými hojivými vlastnostmi. I když si můžete koupit šampony, nejlepší je pořídit si přímo tea tree a používat ho jako bezoplachovou kúru.

5. Kontrolní vyšetření

Udržet kůži vašeho psa zdravou znamená pravidelně chodit na veterinární prohlídky. Každoroční prohlídka vám může pomoci odhalit něco, co jste mohli přehlédnout nebo jste nevěděli, že je to problém. Veterinář vás také může informovat o tom, zda je třeba s přibývajícím věkem psa změnit stravu nebo kožní režim.

 

Psí strava

Pořídit si domů psa je jako přivést si domů dítě. Musíte se o ně starat, dávat pozor na to, jaké návyky si osvojují, a pracovat s nimi z hlediska disciplíny a zdraví. A jednou z hlavních rolí psích majitelů je zajistit, aby váš pes jedl správné věci a byl zdravý. Proto jsme se rozhodli sepsat několik základních, ale velmi důležitých bodů o tom, co byste měli vědět o krmivu pro psy, pokud jste majitel domácích zvířat. Posuňte se dolů a podívejte se na ně.

1. Přestaňte je krmit náhodnými věcmi

Majitelé domácích mazlíčků vědí, jak štěněčí oči dělají své, pokud jde o jídlo. Konzumace potravy se však u lidí a psů velmi liší. Všichni víme, jak by se psům nikdy neměla podávat čokoláda, ale existuje mnoho dalších potravin, které vypadají zcela neškodně, ale jejich podávání by mohlo vážně ovlivnit zdraví vašeho psa. Několik věcí, kterým se vyhněte, jsou hroznové víno, makadamové ořechy, cibule, rozinky a kosti. Ano, kosti! Mnoho lidí se domnívá, že kosti jsou pro psy zdravé, ale ve skutečnosti se kosti lámou, štěpí a mohou dokonce způsobit zadušení nebo propíchnutí střevního traktu.

2. Rozhodně to nejsou vlci

Psi sice sdílejí 98 % DNA s vlky a pocházejí z nich, ale v žádném případě to neznamená, že by měli dostávat stejnou stravu jako vlci. Psi nevyžadují syrovou stravu a neexistují žádné studie, které by dokazovaly opak. Ve skutečnosti je krmení psů syrovou stravou spojeno s nebezpečím jak pro lidi, tak pro psy. Protože stejně jako každé syrové maso i syrová strava, kterou krmíme psy, je nositelem patogenů, které mohou způsobit otravu jídlem.

3. Vždy dávejte přednost čerstvému krmivu

Jak všichni víme, konzervy procházejí tepelným zpracováním, aby se zajistila jejich trvanlivost. Tím se z krmiva odebírá většina přirozených živin. A aby se to vykompenzovalo, přidává se do potravin zpět spousta syntetických minerálů a vitamínů spolu s umělými dochucovadly. Pokud jde o vstřebávání živin, čerstvé potraviny jsou vždy lepší a snadnější.

4. Volte nepšeničnou stravu bohatou na bílkoviny

Pokud chcete, aby měl váš pes více energie a méně problémů s trávicím traktem, držte se stravy s nižším obsahem pšenice a vyšším obsahem bílkovin.

5. Udržujte misku s vodou a krmivem v čistotě

Tohle je sice maličkost, ale přesto velmi důležitá. Udržování správné hygieny, pokud jde o misky na jídlo a vodu vašeho pejska, je zásadní. Může to mít vliv na jejich zdraví. Stejně jako my lidé nepoužíváme stejnou misku na jídlo, aniž bychom ji týden po sobě neumyli, stejnou úroveň hygieny byste měli dodržovat i u svých psů. Pokud necháte jejich misky ležet několik dní na podlaze, mohou se v nich množit bakterie a následně způsobit onemocnění spojená se znečištěným nádobím. Nemoci mohou být různé, od mírných žaludečních potíží až po průjem a zvracení. Dodržujte zvyk denně mýt jejich nádobí vhodným mýdlem a oplachovat je.

Toto bylo jen několik z mnoha věcí, které by měl znát každý majitel psa.

 

Jak naučit psa povelům

 

Jak naučit psa přijít na zavolání

S výcvikem přivolání (přijď na povel) začněte v klidném prostředí a v interiéru.

1. Posaďte se se a řekněte jeho jméno nebo slovo "pojď".

2. Pokaždé, když řeknete "pojď/jméno", dejte štěněti pamlsek. Zatím nemusí nic dělat! Stačí zopakovat slovo a dát pamlsek. Snadné!

3. Poté hoďte pamlsek na podlahu poblíž sebe. Jakmile štěně skončí s pamlsek na zemi, řekněte znovu jeho jméno. Jakmile vzhlédne, dejte mu další pamlsek.

4. Tento postup opakujte několikrát, dokud nezačnete pamlsek házet o něco dál a dokud se na vyslovení jeho jména neotočí čelem k vám.

Poznámka: Vyvarujte se opakování jména štěněte; příliš časté vyslovování jména, když nereaguje, usnadňuje jeho ignorování. Místo toho se ke štěněti přibližte a vraťte se na krok, kdy může úspěšně reagovat na své jméno napoprvé.

5. Jakmile se štěně dokáže otočit čelem k vám, začněte přidávat pohyb a udělejte hru zábavnější! Hoďte na zem pamlsek a udělejte několik rychlých kroků pryč, zatímco budete štěně volat jménem. Mělo by se za vámi rozběhnout, protože honička je zábava!

6. Když vás chytí, hodně je chvalte, dejte jim pamlsky nebo si zahrajte s přetahovací hračkou. Přijít k vám by měla být zábava! Pokračujte v navazování na tyto hry na delší vzdálenosti a na jiných místech. Při výcviku venku (vždy v bezpečném, uzavřeném prostoru) může být užitečné mít štěně zpočátku na dlouhém vodítku.

Když k vám štěně přijde, nenatahujte k němu ruku a nechytejte ho. To může být pro některé psy matoucí nebo děsivé. Nikdy psa nevolejte, aby byl potrestán! Pouze ho tím naučíte, že jste nepředvídatelní, a je dobré se vám vyhnout. Za reakci na jméno psa vždy vydatně odměňujte, a to i v případě, že prováděl lumpárny!

Jak naučit psa chůzi na volném vodítku

Při výcviku závodní poslušnosti to znamená, že pes chodí po vaší levé straně s hlavou vyrovnanou s vašm kolenem, zatímco vy držíte vodítko volně. Výcvik štěňat může být o něco volnější, přičemž cílem je, aby chodila zdvořile na volném vodítku bez tahání. Někteří cvičitelé dávají při nácviku tohoto jednoduchého způsobu společné chůze přednost slovům "jdeme" nebo "vpřed".

Ať už zvolíte jakýkoli pokyn, buďte důslední a používejte vždy stejné slovo. Zda bude štěně chodit po vaší levé nebo pravé straně, je zcela na vás. Buďte však důslední v tom, kam chcete, aby se nezmátlo a nenaučilo se kličkovat před vámi.

Nejprve se ujistěte, že se štěně na vodítku cítí dobře. Zpočátku to může být zvláštní pocit a některá štěňata mohou vodítko kousat. Při každém nasazování vodítka dávejte štěněti pamlsky.
Poté se postavte vedle štěněte s vodítkem ve volné smyčce a dejte mu několik pamlsků za to, že stojí nebo sedí vedle vaší nohy.
Udělejte jeden krok dopředu a povzbuďte ho, aby vás následovalo, tím, že mu dáte další pamlsek, jakmile vás dožene.
Pokračujte v dávání pamlsků štěněti na úrovni vašeho kolena nebo kyčle, jak budete kráčet vpřed.
Když se rozběhne před vás, jednoduše se otočte opačným směrem, zavolejte ho k sobě a odměňte ho na místě. Pak pokračujte. Postupně začněte dávat pamlsky dále od sebe (z každého kroku na každý druhý, každý třetí a tak dále).
Nakonec bude váš pes chodit spokojeně po vašem boku, kdykoli bude na vodítku. Dopřejte svému psovi dostatek času na očichávání pachů na procházkách. Jakmile si čas na očichání dopřeje, dejte mu veselým hlasem pokyn "Jdeme!" a odměňte ho za to, že se vrátí na místo a půjde s vámi.

Jak naučit psa sednout

 Existují dvě různé metody, jak štěněti ukázat, co znamená "sedni".

První metoda se nazývá odchyt.

Postavte se před štěně a držte v ruce nějaké jeho psí krmivo nebo pamlsky.
Počkejte, až si sedne - řekněte "ano" a dejte mu pamlsek.
Pak ustupte dozadu nebo do strany, abyste ho pobídli ke stání, a počkejte, až si sedne.
Jakmile si sedne, dejte mu další pamlsek. Po několika opakováních můžete začít říkat "sedni" hned, jak si začne sedat.

Další možnost se nazývá lákání.

Klekněte si před štěně a jako návnadu držte pamlsek.
Položte pamlsek štěněti přímo před čumák a pak pomalu zvedněte pamlsek nad jeho hlavu. Pravděpodobně si sedne, když zvedne hlavu, aby pamlsek okusovalo.
Dovolte mu, aby pamlsek snědlo, až se zadkem dotkne země.
Zopakujte to jednou nebo dvakrát s pamlskem, pak pamlsek odstraňte a použijte jen prázdnou ruku, ale štěně i nadále odměňujte poté, co si sedne. Jakmile porozumí signálu rukou k sednutí, můžete začít říkat "sedni" těsně před tím, než dáte signál rukou.
Nikdy štěně fyzicky nestavte do pozice sedni; to může být pro některé psy matoucí nebo zneklidňující.

Jak naučit psa ležet

"Lehni" lze naučit velmi podobně jako "sedni".

Můžete počkat, až si pes lehne (začít můžete v tiché, malé místnosti, například v koupelně).
Zachyťte toto chování tím, že psa odměníte pamlskem, když si lehne.
Dejte mu pokyn k uvolnění, aby se postavil zpět (a v případě potřeby ho povzbuďte návnadou), a pak počkejte, až si opět lehne.
Když si po postavení rychle lehne, můžete začít říkat "dolů" těsně předtím, než tak učiní. Můžete také lákat na lehnutí ze sedu.

Přiložte psovi k nosu pamlsek v ruce a pomalu ho přibližujte k podlaze.
Pro začátek dejte pamlsek, když se pes lokty dotkne podlahy.
Po několika cvicích začněte přikládat prázdnou ruku k podlaze a pamlsek dávejte poté, co si pes lehne.
Když dokáže spolehlivě sledovat váš signál rukou, začněte říkat "dolů", jakmile ruku posunete.
Stejně jako při sedání nikdy nepoužívejte sílu, abyste psa dostali na zem.

Jak naučit psa zůstat

Štěně, které zná pokyn "zůstaň", zůstane sedět, dokud ho nepožádáte, aby vstalo, a to dalším pokynem, kterému se říká "uvolňovací slovo". Zůstat na místě je chování, které trvá. Cílem je naučit psa zůstat sedět, dokud nedáte pokyn k uvolnění, a pak začít přidávat vzdálenost.

Nejprve naučte uvolňovací povel. Vyberte si, které slovo použijete, například "OK" nebo "volno".
Postavte se se štěnětem do sedu nebo stoje, hoďte mu na zem pamlsek a řekněte slovo, když si pro pamlsek vykročí.
Tento postup opakujte několikrát, dokud nebudete schopni říci slovo jako první a poté hodit pamlsek, co se začne pohybovat. Tím psa naučíte, že pokyn k uvolnění znamená pohyb nohou.


Udělejte pauzu a dejte mu další pamlsek za to, že zůstal sedět, a pak ho pusťte.
Postupně prodlužujte dobu, po kterou čekáte mezi jednotlivými pamlsky.
Pokud váš pes vstane před pokynem k uvolnění, je to v pořádku! Znamená to jen, že není připraven sedět tak dlouho, takže mu to můžete usnadnit tím, že se vrátíte ke kratší době.


Jakmile váš pes vydrží sedět několik sekund, můžete začít přidávat vzdálenost.
Postavte ho do sedu a řekněte "zůstaň", ustupte o krok zpět, pak se ke štěněti vraťte, dejte mu pamlsek a vaše uvolňovací slovo.
Pokračujte v postupných krocích a udržujte je dostatečně snadné, aby váš pes mohl úspěšně zůstat. Cvičte jak chůzi čelem k němu, tak i chůzi zády k němu (což je realističtější).


Jakmile váš pes dokáže zůstat, můžete postupně vzdálenost zvětšovat. To platí i pro "sedni". Čím pevněji se ho naučí, tím déle může zůstat sedět. Klíčem k úspěchu je neočekávat příliš mnoho a příliš brzy. Výcvikových cílů se dosahuje postupně, takže možná budete muset zpomalit a zaměřit se na jednu věc najednou. Abyste měli jistotu, že se trénink "uchytí", měla by být sezení krátká a úspěšná.